Tel. (8-5) 215 49 63, (8-5) 215 47 45,   el. p. rastine@filaretu.vilnius.lm.lt

Renkuosi mokyti

Mokymosi sėkmė ir džiaugsmas – kiekvienam vaikui.

Šiuo siekiu vadovaujasi projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“. Džiaugiamės, kad įveikę sudėtingą atranką patekome tarp 16 Lietuvos mokyklų, pakviestų prie jo prisijungti.  Projekto tikslas – sutelkti Lietuvos mokyklas bendram darbui, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas.

Vilniaus Filaretų pradinė mokykla „Renkuosi mokyti!“ programoje dalyvauja nuo 2008 m.

2008 - 2010 metais dirbo RM1 kartos pradinių klasių mokytoja Daiva Vaičaitytė.

2013 - 2015 metais dirbo RM5 kartos pradinių klasių mokytoja Rasa Majienė.

2015 - 2017 metais dirbos RM6 kartos psichologo asistentė, mokytojo padėjėja Vilmantė Lukauskaitė.

Nuo 2018 metų mūsų mokykloje dirba RM8 kartos pradinių klasių mokytoja Martyna Jonušaitė.

Projektas remiamasi įtraukiojo ugdymo samprata ir sėkminga programos „Renkuosi mokyti!“ patirtimi bei žengia naują žingsnį. Per dvejus projekto įgyvendinimo metus mokysimės, dirbsime, bendrausime ir diskutuosime visi: mokyklos vadovai, pedagogai, mokiniai ir jų tėveliai.  Kas mūsų laukia?

  • Pačioje projekto pradžioje mokykloje bus atliekamas išsamus tyrimas, kad galėtume identifikuoti sritis, kurias reikėtų tobulinti. Nuorodas ir kvietimą užpildyti apklausos anketas netrukus gaus visi mokyklos mokytojai, mokiniai nuo 3 klasės bei jų tėveliai.
  • Suburta mokyklos pokyčių komanda dalyvaus tęstiniuose mokymuose ir rengs pokyčio projektą.
  • Kad pokyčius išjudinti sektųsi dar sklandžiau, bus įtraukiama visa bendruomenė, teikiamos verslo ir vadybinės konsultacijos, projekte dalyvaujančioms mokykloms atsiras galimybė bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų.
  • Projekto metu bus stebima ir tiriama mokyklos pokyčių projekto eiga, kad visi kartu galėtume pasidžiaugti padaryta pažanga ir nueitu keliu.

Projektą įgyvendina VŠĮ Mokyklų tobulinimo centras, jau ne vienerius metus inicijuojantis teigiamus pokyčius Lietuvos mokyklose, pagrindinis projekto partneris – „Vilniaus prekybos“ paramos fondas DABAR.

Mokyklos pokyčio projekto komanda: Nijolė Malinauskienė, Simona Boguckienė, Jolita Juknevičienė, Jovita Vaivadaitė, Jurgita Rasimavičienė, Inga Ulvydienė, Jurgita Blažienė ir Martyna Jonušaitė.