Tel. (8-5) 215 49 63, (8-5) 215 47 45,   el. p. rastine@filaretu.vilnius.lm.lt

Renkuosi mokyti

Programos misija – į mokyklas pritraukti jaunus profesionalius žmones, kurie yra pasiruošę padėti kiekvienam vaikui, o ypač tiems, kuriems reikia įkvepiančio pavyzdžio, palaikymo, nuoširdaus dėmesio bei individualizuoto mokymo. Ši programa, išbandyta Lietuvoje ir besiremianti tarptautine patirtimi, sukūrė unikalų jaunų mokytojų pritraukimo, atrankos ir profesinės pagalbos modelį, kuris yra įgyvendinamas bendradarbiaujant švietimui ir verslui. Programa patraukia akademiškai ir intelektualiai stiprius, motyvuotus, į pagalbą kitam orientuotus absolventus. Programos dalyviai – jaunieji mokytojai – dvejus metus dirbdami mokyklose gauna visokeriopą profesinę pagalbą, apimančią individualizuotus pedagogikos ir lyderystės mokymus, profesinį tobulinimąsi, virtualią mokymosi aplinką, bendradarbiavimo tinklą. Tačiau visa pagalbos ir mokymosi sistema yra parengta taip, jog svarbiausia mokytojų veikla ir žinių šaltiniu išlieka darbas su vaikais, kurio metu įgyjama patirtis tampa kitų mokymosi programų ir svarbiausiu pagrindu, ir galutiniu tikslu.

Ir programos dalyviai, ir jos vykdytojai savo veiklą grindžia šiomis vertybėmis: įsipareigojimas, aukšti lūkesčiai ir standartai, tapatumas programai, bendradarbiavimas, kūrybiškumas ir inovatyvumas.

Vilniaus Filaretų pradinė mokykla „Renkuosi mokyti!“ programoje dalyvauja nuo 2008 m. Mokyklų, kuriose dvejus metus dirbo programos mokytojai, vadovų bei jų mentorių apklausa parodė, kad „Renkuosi mokyti!“ mokytojai yra apibūdinami kaip darbštūs, iniciatyvūs, kūrybiški, linkę eksperimentuoti, žingeidūs, bendradarbiaujantys, atsakingi bei pasitikintys savimi. „Renkuosi mokyti!“ dalyviai mokykloms naudingiausi buvo savo motyvacija darbui, nenuilstamu bendravimu su mokiniais ir mokytojais, pozityviu požiūriu į darbą mokykloje ir aktyviu dalyvavimu neformaliame ugdyme.

Programoje dalyvaujančios mokyklos tampa kūrybiškos, iniciatyvios ir patirtimi besidalinančios programos bendruomenės dalimi. Be to, mokyklos gauna profesionalius mokymus mentoriams ir administracijai, bei galimybę užmegzti bendradarbiavimą su „Renkuosi mokyti!“ partneriais.

Programos dalyvė - mokytoja Rasa Majienė