Tel. (8-5) 215 49 63, (8-5) 215 47 45, 8 602 00204,   el. p. rastine@filaretu.vilnius.lm.lt

Filaretų pradinė mokykla

demokratiška, atvira, bendradarbiaujanti, tobulėjanti, siekianti stiprinti europietišką dimensiją, kurianti jaukią ir saugią aplinką, į kurią visada norisi sugrįžti.

Naujienos

Grįžimas į mokyklą

Naujieji mokslo metai kelia daug klausimų  ne tik dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos ir jos atneštos nežinomybės, bet ir dėl mokinių savijautos ir adaptacijos pradėjus lankyti mokyklą ar grįžus į mokyklą po atostogų. Bet kokie pokyčiai yra svarbūs ir reikalauja laiko, kad mokinys prisitaikytų prie jų. Prisitaikymo iššūkius mokslo metų pradžioje patiria ne tik pirmokai. Grįžtantiems į mokyklą po atostogų mokiniams taip pat gali kilti adaptacijos sunkumų. Svarbu suprasti, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas ir savu tempu priima aplinkos pokyčius.

Adaptacija mokykloje gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, kai kuriais atvejais ir iki pusės metų ir ilgiau. Tėvų atsakinga užduotis šiuo laikotarpiu – užtikrinti vaikų fiziologinių ir emocinių poreikių tenkinimą, rodyti pasitikėjimą ir meilę, priimti, drąsinti vaiką ir, žinoma, bendradarbiauti su mokykla vardan bendro tikslo.

Norisi atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus, kurie, kaip praktika rodo, padeda vaikams lengviau prisitaikyti mokyklos aplinkoje. Praktinius patarimus, kurie padės jums ir jūsų vaikams jaustis lengviau adaptacijos laikotarpiu, rasite čia.