Tel. (8-5) 215 49 63, (8-5) 215 47 45, 8 602 00204,   el. p. rastine@filaretu.vilnius.lm.lt

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai "Norden" organizuojama kasmetinė tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse ji rengiama septynioliktą kartą (daugiau informacijos). Mūsų mokykla joje dalyvauja devintą kartą.

Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja - populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą. Vienu metu visose projekte dalyvaujančiose bibliotekose vyksta Žodžio ir šviesos šventė. Renginiai organizuojami tą pačią dieną 10.00 val. vaikų bibliotekose, o 18.00 val. suaugusiųjų bibliotekose. Renginio metu uždegama simbolinė žvakė ir skaitomas organizatorių nurodytas tekstas.

"ŠIAURĖS SALOS"

2017 m. lapkričio 13-17 d.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema "Šiaurės salos". Mokiniai skaitė, domėjosi ir daug sužinojo apie Šiaurės salas. Ketvirtokai surinko ir pristatė daug įdomios informacijos apie Alandų, Farerų salas, Islandiją ir Grenlandiją. Trečiokai kūrė savo istorijas apie neatrastus lobius, patys ieškojo lobio. Kitos klasės sukūrė savo išgalvotas salas:

  • “Burbulų" sala buvo su  gatve, paminklu, savo sukurtais rašmenimis, pinigais ir su galimybe tapti turtingu.
  • “Šėlionių” saloje buvo galima išmokti šėlionių šokį.
  • “Kramba” saloje - sužinoti apie krabus ir paklausyti apie juos sukurtų dainų.
  • “Literatūros” saloje susipažinti su knygų herojais.

Mažiausi mokyklos mokiniai su mokytojomis “Pepe” ir “Tomiu” pasistatė laivą, pasipuošė piratais ir plaukė į negyvenamą salą.

 

"TROLIAI ŠIAURĖJE"
2014 m. Lapkričio 10-16 d.

Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema ­ „Troliai šiaurėje“, skirta suomių rašytojos Tove Jansson gimimo 100 metų. Lapkričio 10 d., pirmadienį, 10 val. mokykloje šviečiant žvakėms buvo skaitoma ištrauka iš Tove Jansson knygos "Tėtis ir jūra". 3-4 klasių mokiniai stebėjo 4c klasių mokinių ir mokytojos Elvyros Verksnienė paruoštą inscenizaciją.

Visą savaitę mokiniai turėjo daug veiklos: gamino trolius Mumius, kūrė pasakojimus apie trolių Mumių keliones į nežinomas salas, berniukai gaminosi tėčio Mumio skrybėles, o mergaitės siuvo Mumio mamos prijuostes. 3c klasės mokiniai buvo pakviesti į vakarą bibliotekoje su troliais Mumiais. Prie žvakių šviesos mokiniai skaitė savo sukurtas istorijas, vaišinosi arbata su uogiene, mergaičių pagamintais vafliais su karamele bei mamyčių keptais kvapniais sausainiais.

Lapkričio 14 d., penktadienį, mokykla virto tikra trolių šalimi. Buvo atidarytas trolių Mumių slėnis, kuriame apsigyveno mokinių pagaminti troliai. Kiekvienoje klasėje "virė troliškas" gyvenimas. Mokiniai pasipuošę skrybėlėmis ir prijuostėmis vaišino draugus arbata ir sausainiais, klausėsi 3c ir 4d klasės mokinių sukurtų pasakojimų apie trolių Mumių nuotykius.

Projekto koordinatorė mokykloje bibliotekininkė Ilona Skiparienė