Tel. (8-5) 215 49 63, (8-5) 215 47 45, 8 602 00204,   el. p. rastine@filaretu.vilnius.lm.lt

Vaikų vasaros poilsio programa

2021 m. birželio 17-18 ir birželio 21-23 dienomis Filaretų pradinė mokykla organizavo stovyklą "Sveika, Vasara!" Esame labai dėkingi Vilniaus miesto savivaldybei už šiai stovyklai skirtą finansavimą.

Programos tikslas:

 1. Mokyti vaikus atsakingai džiaugtis laisve.
 2. Skatinti norą atpažinti savo ir draugo jausmus, ugdyti empatiją, bendruomeniškumą.
 3. Sveikame kūne – sveika siela. Fizinė veikla integruojama visose veiklose.
 4. Plėtoti tautinį ir socialinį sąmoningumą.
 5. Kompensuoti mokymosi praradimus integruojant mokomuosius dalykus į stovyklos veiklas.

Programos aprašymas:

Stovykloje bus daug šypsenų, vaikiškų krykštavimų, žaidimų, žygių, sporto, saulės ir galbūt maudynių, bus draugysčių, bei sunkių išsiskyrimų, bus skanaus maisto ir gardumynų, laužų, kvapnios arbatos, jaukių pokalbių ir atradimų.

Stovyklos metu planuojami žygiai ir išvykos, siekiant nueiti ne mažiau 10000 žingsnių per dieną. Atsižvelgiant į tai, kad mokslo metais buvo apriboti lankymai muziejų ir įvairių išvykų, siekiame kompensuoti pažinimo džiaugsmą organizuojant prasmingas išvykas. Išvykų metu mokysime vaikus kurti santykius su draugais, su savimi, skatinti vaikus dirbti komandose, auginti empatiją, bendruomeniškumą ir pagalbą vieni kitiems. Vykdant suplanuotas veiklas siekiama integruoti mokomuosius dalykus: matematiką, lietuvių kalbą, pasaulio pažinimą, anglų kalbą, dailę ir technologijas ir taip kompensuoti mokymosi praradimus.

Įgyvendintos veiklos:

 1. Pirmoji stovyklos diena: pristatymai, be kurių neprasideda nei viena stovykla - turime tikrą sveikuolių būrį "Grikiai, Citrinukai, Avokadai bei gerbėjai katino Garfildo", kurie išmoko prisistatyti anglų kalba. Linksmi, komandiniai žaidimai, aktyvus laikas - estafetės, taip pat ir judesys muzikos ritmu - flashmobas!
 2. Antroji stovyklos diena: stovyklautojai nuo vasaros kaitros gudriai slėpėsi kino salės vėsoje su Krudžių šeimynėle, Rėja bei paslaptinguoju drakonu. Ledai visuomet visus puikia gaivina ir skaidrina nuotaiką, kai išmoksti jų paprašyti užsienio kalba! Antroje dienos pusėje tapome tikrais filmų kritikais ir diskutavome apie matytų filmų personažus, patikusius filmo epizodus ir tai ką mes juose keistume.
 3. Trečioji stovyklos diena: Dideliu ir vėsiu autobusu pajudėjome iš mokyklos susipažinti su Anykščiais. Nuvykę į Arklio muziejų susipažinome su pirmosiomis sukurtomis karietomis ir įvariais vežimais. Išsiaiškinome molio dirbinių kelią ir prisivalgę skanių pietų, su ledais, pilni įspūdžių grįžome į mokyklą!
  Dienos šūkis: keliam nykščius už Anykščius!
 4. Ketvirtosios stovyklos dienos rytą pradėjome vienos seniausių lietuviškos tradicijos apsuptyje - duonos kepimo. Sužinojome iš ko ji susidaro, kaip ji gaminama ir kokia istorija atnešė ją iki šių dienų stalo. Aišku ne tik klausėmės, bet ir darėme. Teisingai, kiekvienas gavome progą išsikeptį savo duonos kepalėlį virš tikrų tikriausių anglių, taip kaip tai darė mūsų protėviai. Iškart po duonos kepimo, kiekviena grupė keliavo aiškintis - "Kokie regionai sudaro Lietuvos žemėlapį ir kuo jie pasižymi?". Šį klausimą išsiaiškinusios grupės pristatė paskirtus regionus visai stovyklos bendruomenei. Taipogi, trumpoje paskaitėlėje prisiminėme, kaip reikia elgtis prie vandens ir kitose susidarusiose ekstremaliose situacijose. Iškart po paskaitėlės, skuodėme į lauką ir sužaidėme vandens fiestą, sauso neliko nei vieno!
 5. Paskutinę stovyklos dieną neišsigandę karščio, nėrėme į pažintį su Vilniumi. Aplankėme slapčiausius Užupio kampelius, susipažinome su Italų bei Prancūzų kultūromis. O nuo karščio mus priglaudė ir apie Lietuvos karalius ir karalienes istorijų papasakojo "Katedros požemių gidės". O po visos dienos atsigaivinome nuostabaus skonio ledais!

Smagiausias stovyklos akimirkas rasite čia.